web statsweb statistics O MNIE / ABOUT - Winiewicz Architekci
MENU
PL +48 603 185 177, HK +852 5343 8497

O MNIE / ABOUT

RW

RAFAŁ WINIEWICZ ARCHITEKT SARP, DOIA.

DYPLOM W 1981 (WYRÓŻNIENIE), W INSTYTUCIE HISTORII ARCHITEKTURY, SZTUKI I TECHNIKI WYDZIAŁU ARCHITEKTURY POLITECHNIKI WROCŁAWSKIEJ U PROF. STEFANA MULLERA. PRACA (1982-1984) W BIURZE DOKUMENTACJI ZABYTKÓW I PRACOWNIACH KONSERWACJI ZABYTKÓW W BIAŁYMSTOKU. OD 1984 R. PRYWATNA PRAKTYKA ARCHITEKTONICZNA W SUWAŁKACH, OD 1997 W POLANICY-ZDROJU.

PONAD 200 AUTORSKICH PROJEKTÓW ARCHITEKTONICZNYCH, PRAC KONKURSOWYCH I PROJEKTÓW WNĘTRZ REPREZENTACYJNYCH. PROJEKTY I REALIZACJE Z DZIEDZINY OCHRONY ZABYTKÓW (GIMNAZJUM CORAZZIEGO W SUWAŁKACH, REINTEGRACJA POZOSTAŁOŚCI PAŁACU PACA W DOWSPUDZIE, SUKIENNICE I STARA POCZTA W SEJNACH, DWORY W HUCIE I W KRASNOGRUDZIE, KAMIENICE), BUDOWNICTWA MIESZKANIOWEGO (DOMY NA SUWALSZCZYŹNIE, W KŁODZKU, POLANICY, WARSZAWIE, POZNANIU, NA KASZUBACH I W BESKIDACH), PRZEMYSŁU (POLAM – LITPOL, CAL, HOME-MEBLE, SALON SAMOCHODOWY – W SUWAŁKACH), SAKRALNE (KOŚCIÓŁ W SUWAŁKACH [Z S. MULLEREM I M. STROJNYM], KAPLICE I OŁTARZE NA SUWALSZCZYŹNIE, OŚRODEK METODYSTÓW W KONSTANCINIE, KIRKUT W SEJNACH), KULTURY (MUZEUM REGIONALNE W PUŃSKU I W LIPSKU, TEATRY W POLANICY-ZDROJU I W KUDOWIE) I TURYSTYKI (OŚRODKI WYPOCZYNKOWO – KONFERENCYJNE W OKUNIOWCU, BRYZGLU I W KALETNIKU K/SUWAŁK, AUSTERIA W KRASNOGRUDZIE). PROJEKT MIĘDZYNARODOWEGO CENTRUM DIALOGU IM. CZESŁAWA MIŁOSZA W KRASNOGRUDZIE.

NAGRODA ARTYSTYCZNA MŁODYCH IM. WYSPIAŃSKIEGO, UDZIAŁ W KONWERSATORIACH POLSKIEJ ARCHITEKTURY WSPÓŁCZESNEJ W MOGILANACH . WYSTAWY (INDYWIDUALNA WYSTAWA W MUZEUM ARCHITEKTURY WE WROCŁAWIU, I,II I III BIENNALE ARCHITEKTURY W KRAKOWIE), KONKURSY (ŚWIĄTYNIA POKOJU NA MAJDANKU, CENTRUM WARSZAWY [WYRÓŻNIENIE], ZAUŁEK DAJEWA W MOSKWIE [I NAGRODA WRAZ Z P. FISZEREM I W. GAWŁOWSKIM], KOŚCIÓŁ W SUWAŁKACH [I NAGRODA], MARIJIN DVOR W SARAJEWIE [Z P. JASZCZUKIEM], CENTRUM GORZOWA I PODZAMCZE W LUBLINIE [Z FILIPEM I PIOTREM WINIEWICZAMI]), PUBLIKACJE I ARTYKUŁY (M IN. ARCHITEKTURA, ARCHITEKT, ZESZYTY ARCHITEKTURY POLSKIEJ, MÓJ DOM, DOMY JEDNORODZINNE), WARSZTATY TWÓRCZE Z MŁODZIEŻĄ (WYDZ. ARCHITEKTURY POLITECHNIKI BIAŁOSTOCKIEJ, PROJEKT „ARKA” W CZARNEJ BUCHCIE, „PRZESTRZEŃ I MIEJSCE” W KRASNOGRUDZIE), SCENOGRAFIA TEATRALNA, FILMOWA (DOLINA ISSY) I WYSTAWIENNICZA, GRAFIKA,  ILUSTRACJE.

文尼文奇建筑师务所是一个以欧洲为主要实践基地,专长于高品质欧式住宅设计的独立设计机构。首席设计师兼董事为 Rafal Winiewicz先生。我们的首席设计师 Rafal Winiewicz先生,出生于 1956年,是一位有着多年大型实践经验的波兰籍建筑师,曾荣获维斯皮安斯基桂冠奖。其在欧洲多个城市完成了城市规划,住宅,公共建筑,文化建筑,工业建筑,历史建筑改造及旅游项目等多项建筑实践。文尼文奇建筑事务所成立于 1984年,自成立以来,事务所在欧洲已建成近 300多个项目。虽然我们专长于设计体现欧式生活方式的住宅建筑,我们同时也参与了世界各地不同城市的交通,航空,综合体,酒店,博物馆,展览,办公等项目的设计。近年来,我们也开始了在亚太地区的设计实践,并与多家当地专业设计事务所成功合作。合作机构包括中建国际,琅东,韩国 IROJE事务所,马来西亚 Linear Vista等由于我们目前仍在建设相关联系网络,并继续寻找新的设计机会,如果您对我们的设计服务感兴趣,请下载链接中的 PDF作品集,以便进一步了解我们的设计。这些作品列选内容集中为高品质欧式住宅专项设计,如果你想了解更多我们的作品,请随时参见以下链接:

www.winiewicz.com

www.weibo.com/warchitects

www.facebook.com/winiewicz.architekci

www.flickr.com/photos/130354057@N08/